Bielan: konwencja partii Wiosna była wielkim show. Pytanie: skąd Biedroń wziął na to pieniądze

Polska

- To nie jest partia, która dostaje dotacje z budżetu. Ma zapewne sponsorów i warto, w imię przejrzystości życia publicznego, o co apelował Robert Biedroń w swoim wystąpieniu, poznać ich nazwiska, bo zawsze warto wiedzieć, kto za danym politykiem stoi, jakie interesy może później realizować, jeżeli dojdzie do władzy - powiedział w "Graffiti" wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie).

Zdaniem Bielana niedzielna konwencja partii Wiosna kosztowała "kilkaset tysięcy złotych, bliżej miliona" i na pewno "nie da się tego sfinansować ze sprzedaży koszulek".

 

"Może pan Palikot, to jest jeden z tropów"

 

- Z całą pewnością pan Robert Biedroń musi mieć jakiegoś mecenasa, jakiegoś możnego sponsora - powiedział Bielan.

 

Wicemarszałek Senatu zwrócił uwagę, że "w mediach społecznościowych wiele profili, które dotąd były profilami prowadzonymi przez Twój Ruch Janusza Palikota, zmieniło w ciągu kilkunastu godzin nazwę na Wiosna Roberta Biedronia".

 

- Więc może pan Palikot, to jest jeden z tropów, dziennikarze powinni zapytać pana Biedronia, kto dał mu pieniądze na konwencję - zaznaczył Bielan.

 

Gość "Graffiti" ocenił, że w wystąpieniu Biedronia, "w warstwie, która najbardziej interesuje Polaków - społecznej, gospodarczej - zabrakło konkretów".

 

- Pan Biedroń ochoczo rozdawał pieniądze, natomiast nie wskazał żadnego źródła finansowania - ocenił Bielan.

 

Bielan: konkretne były tylko postulaty walki z Kościołem

 

Jego zdaniem to, "co było konkretne w wypowiedziach pana Biedronia, to bardzo ostre, lewicowe postulaty walki z Kościołem".

 

- Ewidentnie, gdyby to Robert Biedroń sprawował władzę, w Polsce doszłoby do nowej wojny religijnej. To ostatnia rzecz, jakiej Polska potrzebuje, my mamy inne problemy do rozwiązania - podkreślił.

 

Zdaniem Bielana, kłopot z partią Wiosna będzie miała lewica i centrum. - Jego program będzie odbierał głosy przede wszystkim PO, SLD i partii Nowoczesna. Przede wszystkim na lewicy i w centrum będzie duże zamieszanie - stwierdził wicemarszałek Senatu.

 

W niedzielę w Warszawie Biedroń zainaugurował działalność swej partii o nazwie Wiosna. Zapowiedział m.in. powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania do rozliczenia tych, którzy łamali konstytucję, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, likwidację Rady Mediów Narodowych, przygotowanie ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznych oraz wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia, likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół, renegocjację konkordatu, a także zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

 

Dotychczasowe odcinki prgramu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

paw/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie