Robert Biedroń zaprosił Magdalenę Adamowicz do startu z list jego partii w wyborach do PE

Polska
Robert Biedroń zaprosił Magdalenę Adamowicz do startu z list jego partii w wyborach do PE
Polsat News

- Byłbym zaszczycony, gdyby Magda Adamowicz, żona mojego kolegi, słupszczanka, kontynuowała dzieło Pawła Adamowicza w Parlamencie Europejskim - powiedział Robert Biedroń w wywiadzie dla "Super Expressu". - Dla tak kompetentnych i wartościowych osób, zawsze jest miejsce na naszych listach do europarlamentu - dodał. Liderzy list wyborczych nowego ugrupowania do PE mają zostać przedstawieni w marcu.

Na konwencji 3 lutego przedstawiona zostanie nazwa, zespół liderów i pakiet propozycji programowych partii tworzonej przez Roberta Biedronia; będzie to zarazem pierwsze wydarzenie polityczne wpisujące się w kampanię do Parlamentu Europejskiego. 

 

Następnego dnia po konwencji rozpocznie się miesięczna "trasa wiosenna" Biedronia, podczas której odwiedzi on 13 największych polskich miast. Z kolei już w połowie marca planowane jest przedstawienie liderów list wyborczych nowego ugrupowania do europarlamentu.

 

Robert Biedroń był w środę gościem programu "Polityka na Ostro" w Polsat News.

 

- Jeśli próbuje się mnie namówić do tego, żebym stał biernie i patrzył na to, co dwie wielkie partie polityczne robią z naszymi emocjami, co doprowadziło m.in. do tej tragedii z 13 stycznia, to ja mówię "nie". Będę to komentował i będę uciekał od tej wojny, bo te dwie wielkie partie od 13 lat podpalają nasz kraj - mówił polityk w programie Agnieszki Gozdyry.

 

msl/ PAP, se.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie