"Dzień rozpoczęłam od freudowskiej pomyłki". Ewa Kopacz tłumaczy się z wpadki z dinozaurami

Polska
"Dzień rozpoczęłam od freudowskiej pomyłki". Ewa Kopacz tłumaczy się z wpadki z dinozaurami
Polsat News

"Dzień rozpoczęłam od freudowskiej pomyłki. Wczoraj kupiłam książkę o dinozaurach dla mojego wnuka. Czytając swoją dzisiejszą wypowiedź sama się z siebie śmieję" - napisała na Twitterze Ewa Kopacz. Była premier w czwartek rano porównywała doganianie PiS-u w sondażach do "dawnych czasów", gdy "ludzie rzucali w dinozaury kamieniami".

Kopacz w jednym z programów TVN była pytana m.in. o aferę taśmową i zatrzymanie byłego rzecznika MON Bartłomieja M. Gdy rozmowa zeszła na temat sondaży poparcia, była premier zaczęła w tym kontekście mówić o... dinozaurach.

 

- Ostatnie sondaże, które ja widziałam, są o cztery punkty procentowe wyższe. Tego typu historie odkładają się w czasie. Dlatego presja ma sens. Przypomnę tylko bardzo dawne czasy, gdy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb i broni nowoczesnej, żeby je zabić. Wie pani, co oni wtedy robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura - mówiła wiceprzewodnicząca PO. Zapewniała też, że metaforyczny dinozaur co prawda "nie padał od jednego rzutu", ale jeśli "ludzie przez miesiąc, dwa rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać".

 

 

Wypowiedź Kopacz wywołała lawinę komentarzy i stała się inspiracją dla memów w mediach społecznościowych. Wizerunek b. premier został wklejony m.in. do kadrów z bajki "Flintstonowie", w której ludzie żyją z dinozaurami "pod jednym dachem".

 

 

W sprawie swojej pomyłki zabrała głos także sama Kopacz. Wpis na Twitterze opatrzyła hasłem #dinozaur.

 

bas/paw/ polsatnews.pl, fakt24.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!