"Pokażemy pani Kopacz, czym pachniemy". Po przemówieniu b. premier internauci chwalą się perfumami

Polska

- Jesteście śmiesznie nieaktualni. Czuć od was naftaliną - mówiła Ewa Kopacz podczas konwencji "Kobieta, Polska, Europa" współorganizowanej przez Platformę Obywatelską. Była premier zwracała się w ten sposób do osób, które "chcą pozbawić Polki osobistego wyboru". Internauci w odpowiedzi zaczęli publikować w mediach społecznościowych... zdjęcia swoich perfum, które podpisują hasztagiem #naftalina.

W sobotę podczas konwencji "Kobieta, Polska, Europa", współorganizowanej przez PO oraz Inicjatywę Polska, Ewa Kopacz przekonywała, że kobiety w Polsce mają prawo do decydowania o swoim życiu i apelowała do rządzących, by nie próbowali decydować za nie.

 

Zapewniła, że Platforma Obywatelska dołoży wszelkich starań, by nikt nie próbował odbierać prawa do wyboru żadnej obywatelce i żadnemu obywatelowi naszego kraju. Kopacz zwróciła się też do wszystkich tych, którzy próbują "pozbawić Polki osobistego wyboru" - Jesteście śmiesznie nieaktualni. Czuć od was naftaliną. Nauczcie się wreszcie żyć w społeczeństwie równych kobiet i mężczyzn - mówiła.

 

"My, Naftaliniarze"

 

Na wypowiedź wiceprzewodniczącej PO zareagowali użytkownicy Twittera, a zdjęcia perfum z podpisem #naftalina szybko zdobyły popularność.

 

Tweet z wiadomością "Może pokażemy pani Kopacz, czym pachniemy?" został udostępniony ponad 140 razy.

 

Mazurek apeluje do polityków opozycji, "zwłaszcza kobiet"

 

W niedzielę do słów Kopacz odniosła się rzecznika PiS Beata Mazurek, która zaapelowała o "odrzucenie języka kojarzącego się z odczłowieczaniem znanym z ponurych kart historii XX w."

 

bas/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie