Karambol na A1. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne

Polska

Według informacji policji zginęła jedna osoba, a dwie zostały poszkodowane, w tym 6-letnie dziecko, które zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. Kilometr dalej doszło do kolejnego karambolu, uczestniczyło w nim od kilku do kilkunastu aut. Nie było poszkodowanych.

Do karambolu doszło na 184 km autostrady A1 przed węzłem Włocławek Północ, gdzie panowały trudne warunki po opadach śniegu.

dziendobrywloclawek.pl

- Z naszych ustaleń wynika, że w zdarzeniu na przestrzeni kilkuset metrów uczestniczyło 12 samochodów - osiem aut osobowych i cztery ciężarówki. W pierwszej grupie było dziewięć samochodów, a w drugiej - trzy. Na czele drugiej grupy był samochód ciężarowy, w który najpierw bokiem uderzyła skoda fabia. Następnie w tył ciężarówki jeszcze uderzyła skoda octavia. Wskutek zderzenia zginął 38-letni pasażer fabii, a 33-letnia kobieta kierująca tym pojazdem i jadące z nią sześcioletnie dziecko zostali ranni. Karambol zakwalifikowano jako sześć kolizji i wypadek - powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

 

 

 

Autostrada A1 między węzłami Ciechocinek i Włocławek Północ stała się całkowicie przejezdna po ponad siedmiu godzinach od zdarzenia, ale cztery godziny wcześniej został odblokowany lewy pas trasy.

 

dziendobrywloclawek.pl
dk/ml/maw/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie