Opole: wniosek o tymczasowy areszt dla właścicieli nielegalnego składu odpadów

Polska

Prokuratura wystąpiła w czwartek z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzn zatrzymanych w związku z nielegalnym składowiskiem odpadów w Brzęczkowicach. W opuszczonym kurniku pod Niemodlinem znaleziono ponad dwa tysiące pojemników z chemikaliami. Były to m.in. lakiery, farby, łatwopalne i żrące rozpuszczalniki oraz kwasy.

Trzej podejrzani to Mariusz M., Michał S. i Aleksander D. Mają od 42 do 50 lat i są mieszkańcami województw opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Zarzuca się im nielegalne składowanie odpadów w ilości nie mniejszej niż tysiąc ton w budynku po nieczynnym kurniku w Brzęczkowicach.

 

Na ślad nielegalnego składowiska we wtorek wpadł policjant, który po służbie zauważył ciężarówkę w sąsiedztwie nieczynnych obiektów rolniczych. Wezwani na miejsce funkcjonariusze znaleźli w opuszczonym kurniku ponad dwa tysiące różnej wielkości zbiorników zawierających płynne i stałe odpady poprodukcyjne, m.in. farby, lakiery, oleje, kwas fosforowy i rozpuszczalniki zaliczane do substancji żrących lub łatwopalnych.

 

Całej trójce przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstw, za popełnienie których grozi kara do pięciu lat więzienia - poinformował prokurator Stanisław Bar, rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu.

ked/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie