W kurniku znaleziono dwa tysiące pojemników z nielegalnymi odpadami. Są zatrzymani

Polska
W kurniku znaleziono dwa tysiące pojemników z nielegalnymi odpadami. Są zatrzymani
Zdj. ilustracyjne, Fot. Pixabay.com

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z nielegalnym składowiskiem odpadów ujawnionym we wtorek w Brzęczkowicach pod Niemodlinem. Jak informuje oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, w nieczynnym kurniku znaleziono ponad 2 tysiące pojemników z odpadami.

Służby ratownicze o nielegalnym składowisku odpadów powiadomiła we wtorek policja. Na miejsce wezwano strażaków z Opola i specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna-Koźla. Jak informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zatrzymano trzy osoby, które mogą mieć związek ze znaleziskiem.

 

Oleje, lakiery i kwasy

 

W nieczynnym kurniku znaleziono ponad dwa tysiące różnego rodzaju pojemników: beczek, kanistrów oraz worków. Według ustaleń strażaków, są to odpady poprodukcyjne, przepracowane oleje, lakiery i kwasy. Niektóre z pojemników były rozszczelnione.

 

W ubiegłym roku w Dąbrowie pod Niemodlinem znaleziono inny nielegalny skład odpadów, w którym natrafiono na beczki z 50 tysiącami litrów trujących substancji.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie