Zginął mężczyzna, który uciekając przed policją uderzył autem w budynek

Polska
Zginął mężczyzna, który uciekając przed policją uderzył autem w budynek
Facebook/Straż Obywatelska Brzeźna

Mimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który uciekając w nocy w Gdańsku przed policją uderzył autem w budynek. 55-latek mógł być pod wpływem alkoholu: jego woń wyczuli od niego policjanci udzielający mu pomocy. Ciążył też na nim zakaz prowadzenia pojazdów.

O zdarzeniu, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, poinformowała oficer prasowa komendanta miejskiego policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska.

 

Wyjaśniła, że policjanci z drogówki zauważyli jadącego ul. Hallera opla, w którym - mimo mrozu - otwarte były okna. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd. Gdy włączyli w radiowozie syrenę i światła dając kierowcy opla sygnał do zatrzymania, ten przyspieszył.

 

Miał zakaz prowadzenia pojazdów

 

Kamińska wyjaśniła, że opel jechał z tak dużą prędkością, że stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

 

- Nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i uniemożliwiał policjantom wyprzedzenie swojego pojazdu - poinformowała dodając, że w pewnym momencie kierowca opla stracił panowanie nad samochodem i uderzył w budynek.

 

Policjanci udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, którą kontynuowali pracownicy wezwanego na miejsce pogotowia. 55-latka nie udało się jednak uratować.

 

- Mężczyzna najprawdopodobniej był nietrzeźwy, policjanci, którzy udzielali mu pomocy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że 55-latek miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - poinformowała Kamińska.

 

Dodała, że prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie