Austria: jedna osoba nie żyje po strzelaninie w Wiedniu. Trwa pościg za sprawcą

Świat
Austria: jedna osoba nie żyje po strzelaninie w Wiedniu. Trwa pościg za sprawcą
Google Street View

Jedna osoba nie żyje na skutek strzelaniny, do której doszło w piątek w centrum Wiednia; druga osoba jest ciężko ranna - poinformowały lokalne służby ratunkowe, cytowane przez austriackiego nadawcę radiowo-telewizyjnego ORF.

Według policji około godz. 13.30 dwie osoby zostały postrzelone przez uzbrojonego mężczyznę przed restauracją "Figlmueller" w dzielnicy Lugeck, w wiedeńskim śródmieściu. Wiedeńskie służby ratunkowe przekazały, że jedna z rannych osób zmarła, a druga doznała ciężkich obrażeń.

 

Dziennik "Oesterreich" podał w wydaniu internetowym, że obie ofiary zostały postrzelone w głowę. Ich tożsamość nie jest znana.

 

Z relacji naocznych świadków, na które powołuje się austriacka agencja APA, wynika, że sprawca odjechał samochodem z miejsca przestępstwa.

 

Policja wszczęła pościg. Miejscowe media piszą o poszukiwaniach prowadzonych w mieście przez policjantów w hełmach i kamizelkach kuloodpornych oraz z wykorzystaniem śmigłowca. Okoliczny teren ogrodzono, a na miejscu trwało zabezpieczanie materiału dowodowego. Policja zapewniła, że nie istnieje zagrożenie dla osób postronnych.

 

Policyjna rzeczniczka zastrzegła, że dokładne okoliczności zdarzenia są dopiero ustalane. Kolejne informacje o rozwoju sytuacji policja zamieszczała na Twitterze także w języku angielskim, z uwagi na przebywających w Wiedniu turystów.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze