Urodziła w wannie, dziecko spaliła w piecu. Jest akt oskarżenia przeciw 22-latce

Polska

Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił akt oskarżenia przeciwko Agacie F. z Majdanu Kozłowieckiego. Kobieta miała urodzić w wannie córeczkę, zawinąć ją w foliowe worki i wrzucić do pieca. Nadpalone zwłoki noworodka znaleźli jej rodzice, którzy zawiadomili policję. Według ustaleń śledczych, dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia. 22-latce za zabójstwo grozi dożywocie.

Agata F. była studentką jednej z lubelskich uczelni. Rodzice podejrzewali, że może być w ciąży, ale ona konsekwentnie zaprzeczała i odmawiała wizyt u lekarza.


Kiedy w czerwcu 2018 r. poszła ze swoim znajomym na wesele, rodzice przeszukali jej pokój. W piecu natrafili na nadpalone zwłoki noworodka. Powiadomili służby, a 21-letnia wówczas kobieta została zatrzymana przez policję jeszcze na zabawie weselnej.


Twierdziła, że dziecko urodziło się martwe


Według śledczych, kobieta działała z zamiarem bezpośrednim pozbawienia dziecka życia. W internecie miała szukać informacji, jak wywołać poronienie. Przed porodem zażyła środki odurzające i urodziła w wannie. Następnie miała zawinąć ciało w foliowe worki i spalić w piecu.


Agata F. przekonywała, że dziecko urodziło się martwe. Nie potwierdziły tego badania biegłych. Ze względu na stan zwłok nie byli oni w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny zgonu, jednak prokurator przyjął, dziecko urodziło się zdrowe i było zdolne do samodzielnego życia.


Policjanci zatrzymali też partnera Agaty F. Mężczyzna twierdzi jednak, że nie wiedział o ciąży. Nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. Ma zeznawać jako świadek.


Kobiecie grozi dożywocie.

 

prz/dro/ Polsat News, Dziennik Wschodni
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie