Porzuciła zwłoki noworodka na cmentarzu. Areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo dziecka

Polska
Porzuciła zwłoki noworodka na cmentarzu. Areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo dziecka
swietokrzyska.policja.pl

- Sąd Rejonowy w Opatowie (woj. świętokrzyskie) podjął decyzję o areszcie wobec 33-letniej kobiety, podejrzanej o zabójstwo dziecka w wyniku szoku poporodowego i znieważenia jego zwłok - poinformowała świętokrzyska policja.

W ubiegłym tygodniu pracownicy ożarowskiego urzędu gminy, którzy porządkowali okolice dawnego cmentarza żydowskiego znaleźli martwy płód chłopca. Sekcję zwłok przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Od momentu ujawnienia zwłok policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Opatowie pracowali na ustaleniem okoliczności zdarzenia.

 

- W wyniku podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono matkę dziecka - Ewę T., która została zatrzymana w poniedziałek - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Dodał, że "we wtorek kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok".

 

- Do sprawy zatrzymano tego samego dnia także drugą osobę - Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niej wolnościowego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji - poinformował Prokopowicz.

 

Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia. Prokopowicz zaznaczył, że "z uwagi na dobro postępowania nie można obecnie ujawnić więcej szczegółów".

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie