Wsadziły do worka zwłoki noworodka i zakopały w ogródku. Matka i babka usłyszały wyrok

Polska
Wsadziły do worka zwłoki noworodka i zakopały w ogródku. Matka i babka usłyszały wyrok
Polsat News

Na karę 4 lat więzienia skazał Sąd Rejonowy w Głogowie matkę i babkę za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia noworodka oraz znieważenie jego zwłok. Dziecko zmarło po porodzie, który odbył się w miejscu zamieszkania obu kobiet.

O wyroku wydanym przez głogowski sąd poinformowała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.

 

Znieważenie zwłok dziecka

 

"Sąd uznał, że Anna R. i Teresa S. są winne narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia noworodka (...) poprzez zaniechanie przeprowadzenia niezbędnych czynności przy akcji porodowej, a następnie zaniechanie prawidłowego zaopatrzenia pępowiny, w wyniku czego dziecko zmarło" - podała prokuratura.

 

Sad uznał również, że kobiety są winne znieważenia zwłok dziecka. Umieściły je w worku i zakopały przy domu, w miejscu, gdzie wcześniej była latryna.

 

PK podała również, że sąd zmienił podczas procesu kwalifikację czynu, o który zostały oskarżone kobiety. Śledczy oskarżyli je o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Sąd uznał jednak, że następstwem zaniechania oskarżonych nie było spowodowania śmierci dziecka, choćby w sposób nieumyślny, a jedynie narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo jego utraty - podała PK.

Wyrok jest nieprawomocny.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie