Domy we Włoszech w cenie espresso

Biznes
Domy we Włoszech w cenie espresso
comune.sambucadisicilia.ag.it/Case

- Znajdujemy się w naturalnym rezerwacie, pełnym historii. Otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry - tak do kupna tanich domów zachęca Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza Sambuca. W włoskim miasteczku na Sycylii domy można kupić za 1 euro, a więc nieco ponad 4 zł.

Oferta tanich domów we Włoszech, o których informuje CNN, to sposób lokalnych władz na przyciągnięcie nowych mieszkańców i remont opuszczonych budynków. Wyludnienie małych miasteczek w ostatnich latach spowodowane jest migracją Włochów do większych miast.

 

- Nie możemy pozwolić sobie na utratę naszego pięknego arabskiego dziedzictwa, na szczęście cudzoziemcy pomagają w tej krucjacie ratunkowej - powiedział Cacioppo.

 

Bez zbędnej biurokracji

 

To nie pierwsze włoskie miasto, które przyciąga obcokrajowców z kuszącymi ofertami. W zeszłym roku tanie domy można było kupić w Ollolai na Sardynii. W Sambuce miejscowi urzędnicy zapewniają, że miasto zrywa z biurokracją, aby mieć pewność, że każdy zainteresowany może kupić dom od razu.

 

Jak dodają lokalne władze, miasto nie jest pośrednikiem między starymi a nowymi właścicielami. - W przeciwieństwie do innych miast, które wystawiały takie oferty, właściciele wszystkich domów wystawionych na sprzedaż za 1 euro jest ratusz - powiedział CNN Cacioppo.

 

Wśród wystawionych ofert znajdują się domy o powierzchni od 40 do 150 metrów kwadratowych. O szczegóły można pytać pod adresem mailowym: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it

 

Konieczny remont

 

Przy zakupie domu za 1 euro trzeba jednak podjąć pewne zobowiązania. W ciągu trzech lat nowy właściciel musi wyremontować budynek za nie mniej niż 15 tys. euro, a więc ok. 65 tys. zł. Dodatkowo, przy zakupie trzeba wpłacić 5 tys. euro depozytu (ponad. 20 tys. zł). Zostanie on zwrócony właścicielowi jeśli wyremontuje swój dom na czas.

 

- Nabywcy nie będą zawiedzeni - zapewnił Cacioppo. - Ta płodna plama ziemi nosi nazwę Ziemskiego Raju. Znajdujemy się w naturalnym rezerwacie, pełnym historii. Otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry - dodał.

 

Google Street View

 

 

 

 

pgo/dro/ cnn.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie