Włochy: licytacja białej trufli. Kosztowała równowartość kawalerki w Warszawie

Kultura
Włochy: licytacja białej trufli. Kosztowała równowartość kawalerki w Warszawie
Reuters

75 tys. euro (równowartość ok. 317 tys. zł) zapłacił przedsiębiorca z Hongkongu za białą truflę z Alby w Piemoncie, ważącą 850 gramów. Ten wyjątkowy okaz wylicytował w niedzielę podczas aukcji, zorganizowanej na zamku w Grinzane Cavour na północy Włoch.

W czasie aukcji dobroczynnej jej organizatorzy połączyli się za pośrednictwem telemostu z uczestnikami w kilku miejscach świata, m.in. po raz pierwszy z Dubajem. Była to 18. edycja tej imprezy, gromadzącej majętnych miłośników białych trufli.

 

"Trudny rok dla trufli"

 

Łączne wpływy z całej licytacji, na której można też było kupić mniejsze okazy szlachetnych grzybów, wynoszą 370 tys. euro.

 

Cała kwota zostanie przekazana, jak co roku, na cele charytatywne. Suma ta trafi do Dubaju, zasilając konta fundacji medycznej Al Dżalila, do organizacji wspierającej osierocone dzieci i młode matki w Hongkongu oraz do szpitala w Albie.

 

- To bardzo dobry rezultat mimo "trudnego roku dla trufli" - powiedział komentując zebraną sumę jeden z inicjatorów aukcji Tomaso Zanoletti.

 

Tegoroczny sezon zbiorów trufli, po wyjątkowo długiej suszy oraz rekordowej fali upałów latem, uważa się za gorszy od poprzednich.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie