13-latka odnalazła się żywa po 3 miesiącach. Zniknęła w dniu, kiedy zamordowano jej rodziców

Świat
13-latka odnalazła się żywa po 3 miesiącach. Zniknęła w dniu, kiedy zamordowano jej rodziców
Pixabay/Free-Photos

Jayme Closs z Wisconsin zaginęła w październiku ubiegłego roku, po tym, jak jej rodzice zostali zamordowani. Po trzech miesiącach intensywnych poszukiwań brudne i wycieńczone dziecko zostało zauważone na ulicy. W czwartek policja poinformowała, że 13-latka odnalazła się żywa. Śledczy poinformowali, że podejrzany, który może mieć związek ze sprawą, jest już w areszcie.

Policja nie informuje o szczegółach sprawy - podało BBC. Dziewczynka zaginęła 15 października ubiegłego roku. Tego dnia ktoś zamordował jej rodziców. Jayme odnalazła się dopiero w styczniu. Lokalne media poinformowały, że dziewczynce udało się uciec z domu w okolicach Gordon w stanie Wisconsin.

 

"To Jayme Closs. Dzwoń na 911"

 

Według doniesień stacji telewizyjnej KARE-TV Jayme została odnaleziona około 10 km na wschód od Gordon. Z kolei "Minneapolis Star Tribune" cytuje Kristin Kasinskas, nauczycielkę miejscowej szkoły, która powiedziała, że to jej sąsiadka zapukała do jej drzwi po tym, jak znalazła Jayme.

 

Według słów nauczycielki Jayme była wychudzona, brudna i ubrana w za duże buty. "To Jayme Closs. Dzwoń na 911" - powiedziała sąsiadka Kasinskas po odnalezieniu dziewczynki.

 

Jayme trafiła natychmiast do szpitala.

 

"Minneapolis Star Tribune" cytuje też szeryfa okręgu Barron, który powiedział, że kilka minut później podejrzany został aresztowany, najprawdopodobniej uprowadził on i przetrzymywał dziecko.

 

 

Tajemnicze zabójstwo i zniknięcie dziecka

 

Sprawa tajemniczego zabójstwa była wyjaśniana przez FBI. W poniedziałek 15 października 2018 r. do służb ratunkowych zadzwonił telefon. Nikt jednak się nie odzywał, słychać było tylko zakłócenia w tle. 

 

Kiedy policja dotarła do domu Jamesa i Denise Closs kilka minut później, natrafiono na zwłoki małżeństwa, ale nie znaleziono ani podejrzanego ani broni. Nie było też śladu po ich córce Jayme. Sądowy lekarz potwierdził, że państwo Closs zostali zamordowani. 

 

Na konferencji prasowej policja podała, że otrzymała około 400 wskazówek od ludzi od chwili, kiedy zaginęła Jayme. Podejrzewano, że w feralny poranek Jayme została uprowadzona  przez "nieznanego sprawcę lub z sprawców, prawdopodobnie uzbrojonego."

 

 

Dziadek Jayme powiedział agencji Associated Press, że dzień przed tragedią 13-latka z matką uczestniczyły w rodzinnym przyjęciu, a jej ojciec był w tym czasie w pracy. Jak dodał, nic nie zwiastowało nadchodzącej tragedii.

pgo/hlk/ BBC News, startribune.pl, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie