Irlandia: Polce odcięto siekierą głowę. Podejrzanym jest syn

Świat
Irlandia: Polce odcięto siekierą głowę. Podejrzanym jest syn
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Flickr/Darren Hall

Makabrycznego odkrycia dokonała we wtorek irlandzka policja w Ardee. W jednym z domów znaleźli 57-letnią Polkę z odciętą głową. Po paru godzinach zatrzymano podejrzanego o tę zbrodnię. Okazał się nim być 32-letni syn kobiety. Znaleziono już narzędzie zbrodni, była to siekiera.

Służby o zabójstwie zostały powiadomione we wtorek ok. godz. 11:30 przez sąsiadkę Polki, która usłyszała krzyki dochodzące z domu. Policjanci po przyjeździe, w nieruchomości w zabudowie bliźniaczej, zlokalizowanej w ślepej uliczce tuż za centrum Ardee, odkryli okaleczone zwłoki kobiety, miała odciętą głowę. Znaleziono również narzędzie zbrodni – siekierę.


Śledczy ustalili, że zamordowana to mieszkająca od ponad 10 lat w Irlandii 57-letnia Polka. W chwili popełnienia zbrodni jej mąż przebywał w pracy, a córka w Polsce.

 

"Nie szukamy nikogo innego"


Podejrzanym okazał się 32-letni syn kobiety, został zatrzymany w pobliżu miejsca zbrodni. - Aresztowaliśmy jedną osobę i nie szukamy nikogo innego - powiedział w rozmowie z "The Irish Times" Des McTiernan, jeden z funkcjonariuszy prowadzących śledztwo.

 

Funkcjonariusze Gardy ustalili, że po ucieczce z miejsca zbrodni podejrzany pojechał taksówką do oddalonego o około 8 km miejsca, w okolice Drumconrath, gdzie próbował pozbyć się dowodów przestępstwa. 

 

Sąsiedzi kobiety, którzy rozmawiali z "The Irish Times", mówili, że rodzina mieszkała w wynajmowanym domu od wielu lat. Jeden z nich opisał ją jako "cudowną kobietę".

grz/ The Irish Times
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie