Pedofil zastrzelony miesiąc po wyjściu z więzienia. Zabójstwo mógł zlecić ojciec ofiar

Świat
Pedofil zastrzelony miesiąc po wyjściu z więzienia. Zabójstwo mógł zlecić ojciec ofiar
pixabay/djedj
Zdjęcie ilustracyjne

Włoscy Karabinierzy z prowincji Benewent zatrzymali 30-latka i 55-latka podejrzewanych o zabójstwo Giuseppe Matarazzo. Były pastor został zabity miesiąc po odbyciu kary więzienia za przemoc seksualną wobec dwóch dziewczynek. Jedna z nich popełniła samobójstwo. Śledczy nie wykluczają, że w zabójstwie mógł uczestniczyć ojciec zmarłej nastolatki.

46-letni Matarazzo został wypuszczony na wolność w czerwcu 2018 r. W więzieniu spędził 11 lat i 6 miesięcy. Dziewczynki, które molestował, były siostrami. Jedna z nich popełniła samobójstwo w wieku 16 lat, rok po skazaniu Matarazzo.

 

Prokuratura: zabójstwo na zlecenie

 

19. lipca ciało byłego pastora zostało znalezione w miejscowości Frasso Telesino. Matarazzo został postrzelony pięć razy.

 

 

Pod koniec grudnia na polecenie prokuratury zatrzymano 30-letnigo Generoso Nastama i 55-letniego Giuseppe Massaro. Według śledczych mieli pomagać w zabójstwie byłego pastora. Prokuratura jest jednak zdania, że mężczyźni nie są bezpośrednimi sprawcami - Nastama miał dostarczyć broń, z kolei Massaro podejrzewany jest o opracowanie planu zbrodni. Nadal trwają poszukiwania zabójcy.

 

W sprawie przesłuchano ojca zmarłej 16-latki, ofiary pedofila. Według włoskich mediów, istnieje podejrzenie, że mężczyzna mógł zlecić zabójstwo Matarazzo lub samodzielnie zastrzelić mężczyznę. Prokurator Aldo Policastro z Benewent jest przekonany, że było to zabójstwo na zlecenie, motywowane "chęcią zemsty".

bas/prz/ Repubblica Napoli, today.it
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie