Kalisz: Tusk robi sobie po prostu jaja z PiS

Polska

Gośćmi Bogdana Rymanowskiego w programie "Wydarzenia i Opinie" byli Ryszard Kalisz, były szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Adam Hofman, były rzecznik PiS. Goście Polsat News rozmawiali m.in. o tym, czy przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wróci do polskiej polityki.

- Czy to będzie rok powrotu Donalda Tuska? To jest ciekawa rzecz i w jakiej roli, bo na to wszyscy czekają - mówił w programie Hofman. 

 

Rymanowski w trakcie rozmowy przypomniał życzenia, które Tusk umieścił na Twitterze kilka dni przed świętami. Prowadzący program dopytywał swoich gości, czy jest to element utrzymywania przekazu: słuchajcie, jestem, pamiętajcie o mnie?

 

 

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że "nie jest to przypadek". 

 

Kalisz odparł, że "całkowicie nie zgadza się ze współdyskutantem". - Ja uważam, że Tusk robi sobie po prostu jaja z PiS. Doskonale wie, jak każda jego obecność i wypowiedź w Polsce działa na Jarosława Kaczyńskiego. Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej. Był w zupełnie innej sferze działań. Powrót do tej polskiej polityki, czy mu się będzie chciało? - powiedział były szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

Hofman zauważył, że Tusk "pewnie mógłby zostać w strukturach europejskich, gdyby nie to, że jego europejskie zaplecze polityczne właśnie się skończyło". - To jest koniec pewnej epoki. Donald Tusk nie będzie twarzą rewolucji, tylko będzie twarzą starego systemu - podkreślił były rzecznik PiS.

 

- On sobie poważnego miejsca w europejskiej polityce nie znajdzie i to go przymusi do tego, żeby coś robić. Jest jeszcze stosunkowo młodym politycznie facetem - dodał Hofman.

 

Ryszard Kalisz powiedział, że obecny lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nie chciałby powrotu byłego premiera. 

 

- Oni są jak bracia: jak Kain z Ablem - dodał Hofman. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można oglądać tutaj.

luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie