Politycy PiS na urodzinach Radia Maryja. Modlili się i śpiewali "Abba Ojcze"

Polska
Politycy PiS na urodzinach Radia Maryja. Modlili się i śpiewali "Abba Ojcze"
PAP/Tytus Żmijewski

Na 27. urodzinach Radia Maryja dziękowano za rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe. W Arenie Toruń zebrali się księża arcybiskupi, biskupi, kapłani, a także politycy. Nie zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobry, Beaty Kempy, Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka i Jana Szyszki. W sieci pojawił się film, na którym widać, jak politycy śpiewają "Abba Ojcze".

Film opublikował Super Express.

 

 

Dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk podziękował zgromadzonym w hali wiernym za datki, z których utrzymuje się rozgłośnia. - To wszystko jest dzięki Wam. Mówię "dzięki Wam", to znaczy dzięki tym wszystkim, którzy są na świecie i wspierają to, i nie słuchają tej propagandy - mówił Rydzyk.

 

Jego wystąpieniu przysłuchiwał się m.in. Stanisław Piotrowicz. 

 

 

Podczas uroczystości odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zaakcentował on, że rozgłośnia opiera się na najważniejszych wartościach chrześcijańskich i patriotycznych. "Siła ta znalazła swój wyraz w rozgłośni, która jest nie tylko słuchana, ale też sama słucha swoich odbiorców; w radiu, które zawsze było i jest przestrzenią otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary i polskich patriotów, forum wspólnej modlitwy oraz płaszczyzną spotkania i ofiarnej współpracy w służbie Bogu i ludziom. W ten sposób uwolniona została znaczna część olbrzymiego duchownego i społecznego potencjału polskich katolików" - napisał prezydent. 

 

W mszy św. i uroczystościach różańcowych z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczył premier Morawiecki. - Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: miej w opiece naród cały, również tych, którzy nie kochają Polski - jeszcze - aż tak mocno, jak my tutaj. Tak jak cała Rodzina Radia Maryja, której składam najlepsze życzenia - za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat - powiedział szef rządu.

 

W sumie Arenia Toruń namioty rozstawione przed halą zebrały ok. 10 tys. osób. 

ml/ polsatnews.pl/Radio Maryja/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie