Pies Czacza "zaznaczył" pasażera na granicy. Udaremniony wywóz narkotyków z Polski na Ukrainę

Polska
Pies Czacza "zaznaczył" pasażera na granicy. Udaremniony wywóz narkotyków z Polski na Ukrainę
Polsat News

W autobusie wyjeżdżającym z Polski na Ukrainę pies służbowy Straży Granicznej udaremnił przemyt narkotyków. 31-letni Ukrainiec, który próbował przeszmuglować narkotyki, usłyszał już zarzuty. Hermetycznie zapakowane zawiniątko z oleistą substancją było ukryte pod fotelem autobusu.

Na przejściu granicznym w Dorohusku (woj. lubelskie) funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali w środę wieczorem autobus wyjeżdżający z Polski.

 

Znalezione narkotyki należały do obywatela Ukrainy. Podczas standardowej kontroli pies służbowy, suczka Czacza, zaznaczyła jeden z foteli pasażerskich, sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków.

 

Po dokładnej kontroli, pod fotelem autokaru, ujawniono hermetycznie zamknięty pakunek z oleistą substancją. Tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz w ilości 12,49 g o wartości około 500 zł.

 

 

Zatrzymanemu Ukraińcowi postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem substancji narkotycznych. Grozi mu kara grzywny lub do roku więzienia.

 

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już narkotyki o wartości prawie 8 mln zł.

 

ked/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie