Edek wywąchał 4 kg narkotyków ukrytych w aucie na lawecie

Polska

38-latek i 17-latka wracali do Polski z Hiszpanii z uszkodzonym samochodem na lawecie. Podczas kontroli pojazdu w gminie Łęczyce (powiat wejherowski) okazało się, że w jego drzwiach poukrywane były narkotyki - w sumie ponad 4 kg. W ich ujawnieniu pomocny okazał się przeszkolony do wykrywania narkotyków pies Edek, który na co dzień pracuje z izbą celną.

Samochód został także prześwietlony przez specjalny skaner. Po wyjęciu elementów drzwi, policjanci wydostali z wnętrza marihuanę oraz haszysz w paczkach foliowych zamkniętych próżniowo.


Sprawcy zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy, gdzie spędzili dwie noce. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty dotyczące przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznych ilości środków odurzających.

 

38-latek w piątek zostanie doprowadzony do sądu. Niewykluczone, że zostanie wobec niego zastosowany tymczasowy areszt. Wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Przejęcie marihuany i haszyszu było efektem prowadzonych od dłuższego czasu wspólnych działań policjantów z wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy i gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszy Izby Celnej w Gdyni i Straży Granicznej we Władysławowie.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie