Samolot uderzył skrzydłem w budynek portu lotniczego w Sztokholmie. Pasażerów z Indii ewakuowano

Świat
Samolot uderzył skrzydłem w budynek portu lotniczego w Sztokholmie. Pasażerów z Indii ewakuowano
zh.wikipedia.org/Brorsson/CC BY-SA 3.0
Zdjęcie ilustracyjne: samolot startuje z lotniska Sztokholm-Arlanda.

Boeing 787-8 Dreamliner indyjskich linii lotniczych Air India zahaczył w środę skrzydłem o budynek szwedzkiego portu lotniczego Arlanda niedaleko Sztokholmu. Maszyna przyleciała z New Delhi, a na pokładzie było 179 pasażerów. Szwedzka policja podała, że nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło 50 metrów od terminalu. Podróżnych ewakuowano. Incydent będzie wyjaśniany.

Maszyna, która przyleciała z New Delhi kołowała do terminalu 5 międzynarodowego portu lotniczego Arlanda położonego 42 kilometry o d stolicy Szwecji Sztokholmu. Na zdjęciach dostępnych w sieci widać, że Boeing 787-8 Dreamliner zahaczył o trzykondygnacyjny budynek biurowy końcówką skrzydła, która utknęła w murze na wysokości drugiego piętra. Zdjęcia z wypadku zamieścił serwis Flight Alerts.

 

Do uderzenia lewym skrzydłem w narożnik budynku doszło około 17:45 czasu lokalnego podała miejscowa policja. Operator lotniska Swedavia podał, że przyczyna wypadku jest aktualnie ustalana. Zaś według policji komisja ma zacząć się zbadaniem incydentu w czwartek rano.

 

Podróżni zostali wyprowadzenie z maszyny przez mobilny trap. Następnie ludzie przeszli do terminalu pieszo.

 

Podczas zdarzenia panowała zła pogoda, padał deszcz ze śniegiem, a płyta postojowa lotniska była pokryta cienką warstwą mokrego śniegu.

 

 

 

 

hlk/ AFP, aftonbladet.se, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie