Potrącił nastolatkę na pasach i uciekł. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki

Polska
Potrącił nastolatkę na pasach i uciekł. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki
KMP Zielona Góra

Zielonogórska policja zatrzymała 22-latka podejrzanego o potrącenie 17-latki na przejściu dla pieszych i ucieczkę z miejsca wypadku. Grozi mu więzienie - poinformowała we wtorek rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

W ujęciu podejrzanego i ustaleniu przebiegu wypadku pomógł miejski monitoring. W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Ten narkotyk znaleziono także w jego mieszkaniu.

 

Ponadto okazało się, że młody człowiek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wraz z nim do wyjaśnienia została zatrzymana 21-letnia znajoma.

 

"Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia, naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami i posiadania narkotyków oraz najprawdopodobniej za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 17-latki" - dodała Stanisławska.

 

Pomocy poszkodowanej udzielili przechodnie

 

Do wypadku doszło w poniedziałek na przejściu dla pieszych na ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze. Rozpędzony volkswagen uderzył 17-latkę, która upadła na jezdnię. Jego kierowca uciekł, nie powiadamiając nawet służb ratunkowych.

 

Pomocy rannej nastolatce udzielili dopiero przechodnie i kierowcy innych pojazdów, którzy wezwali pogotowie. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

 

Do ujęcia 22-latka doszło we wtorek rano. Wcześniej policjanci znaleźli jego samochód.

 

WIDEO -  Radiowozem w motocykl. Tak policja walczy z gangami, które opanowały Londyn

 

 

WIDEO - Prawie potrącił pieszą na pasach

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie