Podczas próby zatrzymania potrącił policjanta. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany

Polska
Podczas próby zatrzymania potrącił policjanta. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Policjanci próbowali zatrzymać na jednym z wrocławskich osiedli do kontroli samochód, którym kierował mężczyzna poszukiwany listem gończym. - Ten, widząc funkcjonariuszy, zareagował bardzo nerwowo i agresywnie. Nie zatrzymał się i zaczął uciekać, potrącając przy tym policjanta - przekazał Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Policjant użył broni.

32-latek zdołał odjechać. Policji udało się odnaleźć jego auto i zatrzymać mężczyznę w mieszkaniu, w którym się ukrywał.

 

Był on poszukiwany listem gończym za przestępstwa, które popełnił wcześniej. Za czynną napaść na policjanta i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Do podobnego zdarzenia doszło w piątek w Trojanowie w gminie Opatówek (Wielkopolska). Policja usiłowała zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowej mazdy. 65-letni mężczyzna nie zastosował się do sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy.

 

- Wjechał na teren prywatnej posesji, zaczął gazować i trąbić, ruszać do przodu, a następnie do tyłu, próbując potrącić funkcjonariuszy. Następnie zaczął uciekać w kierunku Kalisza - poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

 

Funkcjonariusze poprosili o wsparcie inny patrol. Kierowcę udało się zatrzymać na terenie Tłokini Wielkiej, kiedy doprowadził do niegroźnej kolizji.

 

65-latek był trzeźwy i miał uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Kierowca będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, napaść na funkcjonariuszy i groźby karalne.

 

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie