Plantacje konopi w piwnicach i na strychu. Ponad 500 krzewów i marihuana warta 100 tys. zł

Polska

Trzy plantacje konopi indyjskich zlikwidowała poznańska policja; łącznie zabezpieczono prawie 3,5 kg marihuany i ponad 500 krzewów konopi. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

O sprawie poinformowała w piątek Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej policji. Jak tłumaczyła, na trop osób zajmujących się uprawą konopi indyjskich natrafili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

 

- 16 listopada na terenie dwóch podpoznańskich miejscowości - Przeźmierowo i Sady - policjanci zlokalizowali trzy nielegalne plantacje. Dwie zorganizowano w piwnicach, a trzecią na strychu w budynkach mieszkalnych - wskazała Pupkowska-Bral.

 

Jak dodała, "odkryte przez policjantów linie produkcyjne konopi wyposażone były w sprzęt do uprawy roślin: systemy oświetlenia, wentylacji i nawadniania. Funkcjonariusze odkryli także nielegalne przyłącza prądu na każdej z plantacji".

 


Obaj wcześniej karani

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 526 roślin konopi w różnych fazach wzrostu, oraz blisko 3,5 tys. gramów marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. zł.

 

Pupkowska-Bral wskazała, że w związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Poznania, w wieku 37 i 38 lat. Obaj byli już wcześniej karani.

 

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

 

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

 

 

WIDEO: Obława CBŚ w Krakowie

 

 

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie