Policjanci z Będzina przejęli 52 kg marihuany wartej ponad 1,5 mln zł

Polska
Policjanci z Będzina przejęli 52 kg marihuany wartej ponad 1,5 mln zł
Śląska Policja

52 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 1,5 mln zł przejęli policjanci z Będzina. Zatrzymano trzy osoby - podała we wtorek śląska policja. Uprawa znajdowała się na nieużytkach w Sączowie, na terenie powiatu będzińskiego. To kolejne w ostatnim czasie uderzenie w przestępczość narkotykową w województwie śląskim.

Śledztwo doprowadziło policjantów do trzech mieszkańców powiatu będzińskiego, którzy prawdopodobnie są zamieszani w nielegalny proceder - zostali zatrzymani. "Policjanci skompletowali niezbędną dokumentację i przekazali sprawę do dalszego prowadzenia będzińskiej prokuraturze, której postępowanie ma m.in. wyjaśnić, do kogo należały rośliny" - podał zespół prasowy śląskiej policji.

 

Czarnorynkową wartość przejętych przez będzińskich policjantów narkotyków oszacowano na ponad 1,5 mln zł. Ustalenia w tej sprawie wciąż trwają; niewykluczone, że zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Policyjna akcja w Będzinie była kolejną w ostatnim czasie, wymierzoną w przestępczość narkotykową. W poniedziałek policja i prokuratura poinformowały o odkryciu dużej plantacji konopi na ziemi częstochowskiej. Znajdowało się tam ponad 1,1 tys. krzewów konopi, wystarczających do produkcji niemal 25 tys. działek marihuany. Oficjalnie działała tam komputerowa "kopalnia kryptowalut", czyli ośrodek, gdzie udostępnia się w internecie moc obliczeniową komputerów w zamian za stosowane w sieci jednostki waluty. Faktycznie jednak hala wypełniona była specjalistycznym, wartym około 200 tys. zł, sprzętem wspomagającym hodowlę sadzonek konopi.

 

W wrześniu tego roku policjanci z Rybnika zlikwidowali dwie plantacje konopi, z których wystarczyłoby marihuany na ok. 30 tys. porcji. W ostatnim czasie także w okolicach Głubczyc (Opolskie) odkryto plantację, gdzie rosło prawie 90 krzewów konopi, a ponad 82 kg podsuszonej marihuany czekało przygotowane do transportu. 188 krzewów konopi odkryto natomiast niedawno w powiecie zielonogórskim (Lubuskie).

 

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie