Jacek Jastrzębski nowym przewodniczącym KNF

Polska
Jacek Jastrzębski nowym przewodniczącym KNF
Kancelaria Premiera

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał z dniem 23 listopada 2018 roku profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki działając na podstawie ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania nadzoru nad systemem finansowym powołał z dniem 23 listopada 2018 roku Profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego" - podano w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

 

Jacek Jastrzębski jest: od 2008 roku zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego PKO Banku Polskiego, oraz profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję.

 

Do tej pory p.o. szefa KNF był Marcin Pachucki. Zmiany na tym stanowisku nastąpiły po dymisji Marka Chrzanowskiego, w związku z doniesieniami o propozycji korupcyjnej, jaką miał złożyć właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie