Kara dla prokuratora. Nie poinformował na czas o zawiadomieniu ws. KNF

Polska
Kara dla prokuratora. Nie poinformował na czas o zawiadomieniu ws. KNF
PAP/Marcin Obara

Kara dla prokuratora za niepoinformowanie na czas prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o zawiadomieniu Leszka Czarneckiego w sprawie korupcyjnej propozycji, którą miał mu złożyć były szef KNF Marek Chrzanowski - podało we wtorek RMF FM.

RMF FM podkreśla, że zawiadomienie Czarneckiego trafiło do prokuratury 7 listopada; prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro twierdzi, że dowiedział się o nim dopiero 12 listopada, gdy sprawę opublikowały media.

 

Według RMF jeden ze śledczych, który ma odpowiadać za niepoinformowanie ministra Zbigniewa Ziobro na czas, został przeniesiony do prokuratury rejonowej.

 

- Doszło do złamania nowych procedur dotyczących obiegu informacji w prokuraturze krajowej, w sprawie rejestrowanych zawiadomień. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego ustalono, że jeden z prokuratorów nie zrealizował tych zaleceń, przez co minister Ziobro został postawiony w niezręcznej sytuacji. Musiał się tłumaczyć dziennikarzom, dlaczego dopiero po pięciu dniach i to z mediów dowiedział się o tak ważnej sprawie. Odpowiedzialny za to prokurator trafił z Prokuratury Krajowej do Prokuratury Rejonowej na warszawskiej Ochocie. To służbowe przeniesienie - usłyszał dziennikarz RMF FM.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie