Rabiej: zrezygnuję z prac w komisji weryfikacyjnej

Polska
Rabiej: zrezygnuję z prac w komisji weryfikacyjnej
PAP/Piotr Nowak

Przyszły wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej potwierdził, że w stołecznym ratuszu będzie odpowiadał za kwestie reprywatyzacyjne. Poinformował też, że zamierza w związku z tym zrezygnować z prac w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Zaprzysiężony w czwartek na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w piątek przedstawi grono swych najbliższych współpracowników, w tym kandydatów na swych zastępców w ratuszu. Jednym z nic ma zostać Rabiej, co wynika z przedwyborczej umowy między PO a Nowoczesną w stolicy.

 

Paweł Rabiej potwierdził w czwartkowej rozmowie wcześniejsze informacje m.in. PAP, że jako wiceprezydent Warszawy ma odpowiadać za reprywatyzację i tym samym zastąpić obecnego, odpowiedzialnego w ratuszu za te kwestie wiceprezydenta Witolda Pahla.

 

- O tym rozmawialiśmy z prezydentem-elektem. Myślę, że to będzie jeden z obszarów, którym się będą zajmował w ratuszu - powiedział Rabiej jeszcze przed zaprzysiężeniem Trzaskowskiego na czwartkowej sesji Rady Miasta.

 

Pytany, czy zrezygnuje zatem z zasiadania w komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji, Rabiej przyznał, że wkrótce podejmie potrzebne decyzje.

 

- W mieście będziemy mieli dosyć dużo narzędzi, żeby prostować te zakręcone ścieżki reprywatyzacji tak, jak się zresztą to działo w ostatnich latach, bo prezydent Pahl starał się też to robić w miarę tych możliwości prawnych, które miasto posiada - zaznaczył przyszły wiceprezydent stolicy.

 

Dodał, że jego rezygnacja z prac w komisji weryfikacyjnej jest konieczna w sytuacji, kiedy będzie odpowiadał za te zagadnienia jako wiceprezydent miasta.

 

Zapowiedział ponadto, że w najbliższym czasie zamierza porozmawiać z szefem komisji weryfikacyjnej, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim na temat przyszłości komisji.

 

- Jest pytanie jak planowana jest dalsza działalność komisji - zaznaczył Rabiej.

 

WIDEO: Jaki: prace komisji weryfikacyjnej będą kontynuowane, a ja nadal będę jej przewodniczącym

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie