Rabiej: komisja weryfikacyjna powinna pracować w stołecznym ratuszu

Polska
Rabiej: komisja weryfikacyjna powinna pracować w stołecznym ratuszu
Polsat News

Paweł Rabiej (Nowoczesna), który ma zostać wiceprezydentem Warszawy zadeklarował w niedzielę, że chce dalej pracować w komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji. Opowiada się ponadto za tym, by komisja ta pracowała w warszawskim ratuszu.

Rafał Trzaskowski, który - według sondażowych wyników - wygrał niedzielne wybory prezydenta Warszawy już w pierwszej turze, powiedział, że rozmawiał już z Rabiejem o możliwości pracy komisji weryfikacyjnej w ratuszu. - Będziemy podejmowali decyzje również w tej kwestii - dodał Trzaskowski.

 

Rabiej podkreślił, że w ustawie o komisji weryfikacyjnej nie ma przeszkód, by łączyć zasiadanie w komisji ze stanowiskiem wiceprezydenta Warszawy. - Myślę, że nadal będę członkiem komisji weryfikacyjnej. W interesie Warszawy i warszawiaków jest to, żeby sprawy reprywatyzacji zostały wyjaśnione i zakończone - podkreślił polityk.

 

Jak dodał, tzw. aferę reprywatyzacyjną trzeba wyjaśnić, a oprócz tego - uchwalić tzw. dużą ustawę reprywatyzacyjną, która całościowo rozwiąże problemy dotyczące nieruchomości przejętych po II wojnie światowej na podstawie tzw. dekretu Bieruta. - Niestety nie widzę tu determinacji po stronie rządu i premiera - powiedział Rabiej.

 

Rabiej: Jaki konkurował z Hanną Gronkiewicz-Waltz

 

Dodał, że komisja weryfikacyjna powinna działać w stołecznym ratuszu. - To był pomysł samego Patryka Jakiego, który zapowiadał to, jeżeli wygra wybory. Myślę, że to jest do dyskusji, ponieważ komisja przed rozwiązaniem parlamentu za rok, tak czy owak skończy pracę prawdopodobnie - powiedział polityk Nowoczesnej.

 

Wyraził przy tym pogląd, że kandydat PiS na prezydenta stolicy Patryk Jaki przegrał ponieważ nie prowadził "pozytywnej kampanii dla Warszawy" i nie konkurował z Rafałem Trzaskowskim, ale z obecną prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz. - Mówił ciągle o przeszłości, o ostatnich 12 latach. Trzeba mówić o przyszłości, o tym co Warszawę ma zmienić na lepsze, o tym, czego oczekują warszawiacy i warszawianki - ocenił Rabiej.

 

Polityk, pytany czym chciałby się zająć jako wiceprezydent, odparł, że jego "naturalnym obszarem" działalności jest dialog społeczny. - Dbanie o to, żeby - zgodnie z naszym hasłem wyborczym - "Warszawa dla wszystkich", każda warszawianka, każdy warszawiak czuł się w Warszawie dobrze, żebyśmy dbali o interesy wszystkich, również tych, którzy głosowali na Patryka Jakiego i innych kandydatów - podkreślił Rabiej.

 

- Chcemy, żeby Warszawa rzeczywiście była dla wszystkich - to jest nasze wielkie zobowiązanie. Myślę, że dialog społeczny, dialog z warszawiakami i warszawiankami będzie temu służył - dodał polityk Nowoczesnej.

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie