Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego sejmiku. "Jestem podróżnikiem, a nie politykiem"

Polska
Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego sejmiku. "Jestem podróżnikiem, a nie politykiem"
Polsat News

"Kandydowałem, bo wartości ruchu, który reprezentowałem były i są dla mnie nadal szalenie ważne. Jednak w pierwszej kolejności jestem podróżnikiem, którego kalendarz ciężko jest podporządkować sztywnym regułom pracy sejmiku" - napisał na Facebooku podróżnik Aleksander Doba, który w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Doba do sejmiku województwa startował z KWW Bezpartyjni Samorządowcy. Otrzymał 9 217 głosów.


Komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy to porozumienie samorządowe wspierające m.in. Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina, który w ostatnich wyborach ponownie wygrał i rozpocznie czwartą kadencję.


W piątek 72-letni Doba poinformował na Facebooku, że postanowił zrezygnować z mandatu radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.


"Nie była to łatwa decyzja, bo mam świadomość zaufania jakim obdarzyli mnie wyborcy. Liczba głosów jakie otrzymałem była dla mnie i zaskoczeniem i wyróżnieniem. Bardzo za nie dziękuję! Przez szacunek dla Was, chciałem wyjaśnić moją decyzję, którą podjąłem kierując się odpowiedzialnością za sprawy naszego regionu" - napisał podróżnik.

 


"Proszę abyście nie mieli mi tego za złe"


Jak podkreślił, "w pierwszej kolejności jestem podróżnikiem, którego kalendarz ciężko jest podporządkować sztywnym regułom pracy sejmiku. Dowodem niech będzie fakt, że obecnie jestem w podróży więc nie mogłem nawet pojawić się osobiście na sesji inauguracyjnej”.

 

Zaznaczył, że obawia się, że takich sytuacji będzie więcej "przez co nie mógłbym wywiązać się z obowiązków, a jak wiecie jeśli podejmuję się czegoś poświęcam się temu na 100 proc.".


"Dziś nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem i tak niech zostanie. Dlatego rezygnuję z mandatu i proszę, abyście nie mieli mi tego za złe. Jestem pewny, że moja następczyni będzie nas bardzo dobrze reprezentowała w sejmiku. A ja jestem i nadal będę ambasadorem Polic i Województwa Zachodniopomorskiego na świecie" - zadeklarował.

 

Mandat po Dobie przechodzi na obecną radną Marię Ilnicka-Mądry. Jak poinformowało Radio Szczecin, radna zdecydowała się go przyjąć.

 

W ostatnich wyborach samorządowych do zachodniopomorskiego sejmiku Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 11, Bezpartyjni - 3, PSL - 2, a SLD 1 mandat.

 

Aleksander Doba jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął także kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. 

 

WIDEO: W sejmikach PiS ma o 83 mandaty więcej niż w 2014 r., PO traci 15 mandatów, a PSL - 87.

prz/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie