"Zdemoralizowani mieszkańcy miast". Pawłowicz tłumaczy przyczyny porażki PiS

Polska
"Zdemoralizowani mieszkańcy miast". Pawłowicz tłumaczy przyczyny porażki PiS
Polsat News

"Jaki kram, taki pan. Widać jak głęboko udało się poprzednim władzom Polski zdemoralizować mieszkańców miast. Tylko Polski żal" - napisała w niedzielę wieczorem na Twitterze Krystyna Pawłowicz. Według posłanki PiS, powodem porażki kandydatów tej partii w drugiej turze wyborów samorządowych jest "średni patriotyzm" mieszkańców dużych miast.

 

"Poczucie moralności wyborców"

 

"Wybór p.Zdanowskiej czy P.Adamowicza nie potrafiącego wyjaśnić wiarygodnie swych finansów, czy osoby skazanej za gwałt na ciężarnej nie świadczy o istnieniu poczucia moralności, poczucia przyzwoitości ich wyborców. Że nie wspomnę o Legionowie" - napisała Pawłowicz w kolejnym wpisie.

 

Posłanka zaznaczyła, że w "dużych miastach Suweren zwykle był średnio patriotyczny".

 

 

"Chuliganeria i zadymiarze"

 

Po pierwszej turze wyborów w Warszawie, w których kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wygrał z kandydatem Zjednoczonej Prawicy Patrykiem Jakim, Pawłowicz zarzuciła Komitetowi Obrony Demokracji fałszowanie wyborów, bo ci mieli "przewodniczyć komisjom wyborczym" i "sprowadzili do głosowania wiele osób".

 

"Chuliganeria i zadymiarze liczyli w Warszawie głosy. Nie mam zaufania do ich uczciwości" - napisała.  

 

Na zlecenie trzech telewizji - Polsatu, TVN i TVP - Ipsos zrealizował badanie exit poll w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Kielcach. Ankieterzy przeprowadzili tam łącznie przed 130 obwodowymi komisjami wyborczymi blisko 15 tys. wywiadów.

 

Według sondażowych wyników Ipsos, zrealizowanych na zlecenie Polsatu, TVN i TVP, Paweł Adamowicz otrzymał 64,7 proc. głosów i w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska pokonał w drugiej turze kandydata PiS Kacpra Płażyńskiego (35,3 proc.).

 

W Krakowie Jacek Majchrowski, z wynikiem 64,6 proc. wygrał z kandydatką Zjednoczonej Prawicy Małgorzatą Wassermann (35,4 proc.). Z kolei w Kielcach Bogdan Wenta zdobył 64 proc. głosów i pokonał popieranego przez PiS Wojciecha Lubawskiego 36 proc.)

bas/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie