Pawłowicz: chuliganeria i zadymiarze liczyli w Warszawie głosy. Karczewski o Jakim na lodzie

Polska
Pawłowicz: chuliganeria i zadymiarze liczyli w Warszawie głosy. Karczewski o Jakim na lodzie
Polsat News

"Szkoda Warszawy, miasta moich przodków" - napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. Według posłanki PiS po zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze, w stolicy umocniły się osoby "obce patriotycznej tradycji". Zasugerowała też, że na ostateczny wynik wpłynęli przewodniczący komisji wyborczych.

Według sondażu IPSOS Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy z wynikiem 54,1 proc. Drugie miejsce - według sondażu - zajął kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki z wynikiem 30,9 proc.

 

"Chuliganeria i zadymiarze liczyli głosy"

 

"Szkoda Warszawy, miasta moich przodków. W końcu XIX w., gdy rodzili się moi Dziadkowie w Warszawie byli Rosjanie. Dziś, obcy jej patriotycznej tradycji, niestety, w Warszawie umocnili się... Szkoda mojej Warszawy, szkoda Warszawy moich Przodków..." - napisała Pawłowicz w niedzielę.

 

 

W kolejnym wpisie posłanka oznajmiła, że "nie wierzy w wynik wyborów". Zarzuciła Komitetowi Obrony Demokracji fałszowanie wyborów, bo ci mieli "przewodniczyć komisjom wyborczym" i "sprowadzili do głosowania wiele osób". "Chuliganeria i zadymiarze liczyli w Warszawie głosy. Nie mam zaufania do ich uczciwości" - napisała.

 

Karczewski: Jaki bezbłędnie wykonał poczwórnego Axla

 

"Minister Jaki wykonał bezbłędnie, perfekcyjnie Lutza, Loopa i Axla z czterema obrotami. Jego konkurent przewracał się i tłukł o lód. A sędziowie mimo wszystko jemu dali szóstki" - napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który przyrównał kampanie Trzaskowskiego i Jakiego do łyżwiarstwa figurowego.

 

 

Marszałek zaznaczył, że decyzja wyborców go "burzy", ale "werdykt jest werdyktem".

 

Sondaż exit poll, czyli badanie oparte na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z głosowania, przeprowadził Ipsos przed 1160 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ostateczne wyniki mają być znane we wtorek lub środę.

bas/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie