Lubawski o przegranej w Kielcach: wynik przyjmuję z pokorą

Polska

Wynik przyjmuję z pokorą, dziękuję tym wszystkim, którzy głosowali na mnie, ale przede wszystkim dziękuje tym, którzy byli blisko mnie po pierwszej turze - powiedział Wojciech Lubawski komentując sondaż Ipsos, z którego wynika, że w II turze wybory prezydenta Kielc wygrał europoseł Bogdan Wenta.

Według sondażu Ipsos na Wentę głosowało 64 proc. wyborców, na Lubawskiego - 36 proc.

 

Lubawski, sprawujący od 2002 r. urząd prezydenta Kielc, po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów podziękował wszystkim, którzy wspierali go podczas kampanii wyborczej.

 

- 16 lat mojej służby dla Kielc się skończyło. Z wyników można wyciągnąć wniosek, że nie bardzo chodziło o nazwisko,  przyjmuję to z pokorą dziękuje tym co glosowali na mnie, kolo było wokół mnie - mówił Lubawski.

 

- z perspektywy tej drugiej tury nie miało to znaczenia czy się przygotuje - przekonywał.

 

- Bardzo dziękuję również PiS, bo zarówno pan prezes, pan premier, pani wicepremier Beata Szydło, pani Beata Kempa to są ludzie, którzy bezpośrednio mnie popierali, za to jestem im wdzięczny - mówił Lubawski.

 

Za kilkunastoletnią współpracę podziękował także swoim zastępcom w kieleckim ratuszu, którzy w tym czasie - jak podkreślił - włożyli niezwykle dużo wysiłku w to, żeby w Kielcach było lepiej.

 

- Wszystko to, co robiłem wynika z tego, że po prostu kocham Kielce. Na przyszłość mogę się tylko modlić o to miasto, bo to potrafię. Reszta nie jest już w moich rękach - powiedział Lubawski.

 

Dodał, że wycofuje się z publicznego funkcjonowania.

jm/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie