Ksiądz krytykował prezydenta Poznania, odprawił za niego mszę. Jaśkowiak przyszedł

Polska
Ksiądz krytykował prezydenta Poznania, odprawił za niego mszę. Jaśkowiak przyszedł
Twitter/DanielWachowiak

"Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta" - napisał ksiądz Daniel Wachowiak po wygranych przez Jacka Jaśkowiaka w pierwszej turze wyborach na prezydenta Poznania. Zapowiedział, że odprawi mszę w intencji polityka. Jaśkowiak odpowiedział, że na nabożeństwie się pojawi. I tak zrobił.

"Teraz już mi nikt nie zarzuci żadnej agitacji. Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta. Mimo to, Prezydencie, życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi" - napisał ks. Wachowiak.

 


Poinformował, że odprawi mszę świętą w intencji prezydenta Poznania. "Wśród kilku wezwań w modlitwie powszechnej pojawi się zdanie z Biblii (1 Tm 2,2) módlmy się za Prezydenta »abyśmy/w Poznaniu/ mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością«" - napisał.


Zadeklarował też, że "na Liturgii nie będzie żadnych słownych utarczek, przytyków".

 


Jaśkowiak odpowiedział, że wierząc w dobre intencje księdza, przyjdzie na mszę św.

 

"Obiecuję, że będę się modlił za nasze miasto"


We wtorek o 19:30 w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na osiedlu Kosmonautów w Poznaniu odbyło się nabożeństwo w intencji Jaśkowiaka. W kościele pojawił się prezydent wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Wiśniewskim. 

 


Po mszy ksiądz Wachowiak podziękował prezydentowi za obecność i wręczył mu encykliki Jana Pawła II. - Jeżeli w czymkolwiek mógłbym pomóc w wymiarze duchowym, dyskusji teologicznej i egzystencjalnej, to gdy pan prezydent uzna to za stosowne, jestem do dyspozycji. Obiecuję, że będę się modlił za nasze miasto - powiedział duchowny.


Jak stwierdził Jaśkowiak po wyjściu z kościoła, homilia była "wyważona".

 

prz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie