"Idź za Jezusem: Go". Gra na smartfony z błogosławieństwem papieża

Technologie
"Idź za Jezusem: Go". Gra na smartfony z błogosławieństwem papieża
screen/ Cristonautas FRP

Aplikacja "Follow JC: Go", przypominająca słynną grę "Pokemon Go", w której wyłapuje się wirtualne stworki, została wyprodukowana przez "Fundación Ramón Pané" z okazji "Światowych Dni Młodzieży 2019". ,Błogosławieństwa udzielił papież Franciszek.

Interfejs używa GPS do określenia położenia użytkownika, dzięki czemu na ekranie telefonu wyświetla się jego dokładne położenie na mapie.

 

W katolickiej grze pokemony zastąpiono sylwetkami świętych, męczenników i postaci biblijnych. Użytkownik, aby zdobyć punkty, musi "zebrać" postaci do swojego schowka, lub odpowiedzieć na zadane przez nie pytania. Jednym z zadań jest zebranie jak najlepszej drużyny-E ("E" - jak ewangelia).

 

 

Gdy gracz przechodzi obok kościoła lub kapliczki aplikacja zachęca go do zmówienia modlitwy. Za pośrednictwem aplikacji można też przekazać pieniądze na cele charytatywne.  

 

 

Według danych jednego ze sklepów z aplikacjami, gra została pobrana już 50 tys. razy. Dostępna jest na razie w języku angielskim. Producenci w kolejnych aktualizacjach zapowiadają inne wersje językowe.  

 

Katolicki portal Crux Now poinformował, że grę poleca papież Franciszek,  ponieważ uważa, że należy łączyć technologię z ewangelizacją.

 

maw/dro/ cruxnow.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie