Przegrana PiS w wyborach na burmistrza Brzeszcz, "matecznika" Beaty Szydło

Polska
Przegrana PiS w wyborach na burmistrza Brzeszcz, "matecznika" Beaty Szydło
Wikipedia

Kandydat PiS Bartosz Uroda przegrał w Brzeszczach (Małopolskie) wybory na burmistrza. Uzyskał najmniej głosów spośród czworga ubiegających się o ten fotel - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Przegrana jest tym dotkliwsza, że to tutaj była premier Beata Szydło rozpoczynała swoją polityczną karierę - najpierw jako dyrektor miejscowego ośrodka kultury, a w latach 1998-2005 jako burmistrz.

O urząd burmistrza Brzeszcz będą walczyć w drugiej turze Radosław Szot z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze Zdobyli który uzyskał kolejno 34, 56 proc. głosów i Robert Adamczyk z KWW "Razem dla gminy Brzeszcze", którego poparło 32,94 proc. głosujących.

 

Trzeci wynik uzyskała dotychczasowa burmistrz Cecylia Ślusarczyk (startowała z własnego komitetu) - 16,96 proc. poparcia. Zostanie radną miejską. To jedyny mandat wywalczony przez ten komitet.

 

Kandydat Komitetu Wyborczego PiS Bartosz Uroda z wynikiem 15,54 proc. zajął ostatnie, czwarte miejsce w wyborach na burmistrza. Wywalczył za to mandat radnego.

 

W obecnej 21-osobowej radzie miejskiej jest troje radnych PiS. Na razie wiadomo, że w nowej kadencji będzie co najmniej dwoje.

 

 

las/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie