Ponad 90 proc. poparcia w wyborach na burmistrza. Rekord padł w woj. podlaskim

Polska
Ponad 90 proc. poparcia w wyborach na burmistrza. Rekord padł w woj. podlaskim
facebook/Urząd Miejski w Czyżewie

O fotel burmistrza Czyżewa ubiegały się dwie osoby - popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Anna Bogucka oraz kandydat lokalnego komitetu wyborczego Aleksander Grosicki. Jednak to Bogucka, która pełniła ten urząd od 2011 r., zdeklasowała kontrkandydata zdobywając 2561 głosów, co dało wynik 91,14 procent. To prawdopodobnie najwyższy wynik w tegorocznych wyborach samorządowych.

Kandydatka popierana przed Prawo i Sprawiedliwość podziękowała za oddane głosy i przyznał, że wybór mieszkańców Czyżewa, to dla niej "duża satysfakcja".

 

- Jest to dla mnie zaszczytem i jednocześnie dalszym zobowiązaniem - napisała Bogucka na facebookowym profilu urzędu miasta. 

 

 

 

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się także prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który wygrał wybory w pierwszej turze, uzyskując 84,49 proc. poparcia, a w jednej z komisji wyborczych zdobył 100 proc. oddanych głosów.

 

Jeszcze wyższy wynik uzyskał w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie) Zbigniew Włodkowski, którego w wyborach na burmistrza poparło 87,97 proc. uprawnionych do głosowania.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie