Schetyna: pokazaliśmy, że możemy wygrywać. Kaczyński: wygraliśmy po raz czwarty

Polska
Schetyna: pokazaliśmy, że możemy wygrywać. Kaczyński: wygraliśmy po raz czwarty
PAP/Maciej Kulczyński/Tomasz Gzell

Ponad 91 tys. osób zgłosiło swoje kandydatury na wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych w całej Polsce. Wybraliśmy: ponad 39 tysięcy radnych, ponad półtora tysiąca wójtów, 823 burmistrzów i 107 prezydentów. Liderzy dwóch głównych partii politycznych skomentowali pierwsze wyniki sondaży. Obaj ogłosili zwycięstwo.

- Odbudowaliśmy pozycję Platformy Obywatelskiej, zbudowaliśmy Koalicję Obywatelską i pokazaliśmy, że możemy wygrywać w miastach w pierwszych turach - powiedział Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej, po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych.

 

- Któż jeszcze tydzień temu, czy kilka dni temu spodziewał się, że Rafał Trzaskowski ma tak ogromne szanse i dzięki swojej pracy wygra te wybory w pierwszej turze, że wygramy w Poznaniu, w Łodzi, czy we Wrocławiu, w Białymstoku i Lublinie. To jest znak sukcesu tych wyborów - dodał.

 

 

"Wygraliśmy po raz czwarty"

 

- Musimy zachować spokój, ale jeśli to, co jest w tej chwili, będzie potwierdzone, przynajmniej generalnie (...), to będziemy mogli starać o władze w wielu miejscach, jeżeli chodzi o sejmiki samorządowe. Będziemy mogli w pewnych ważnych miastach walczyć w drugiej rundzie i jednocześnie będziemy musieli, i to jest mój główny przekaz, bardzo ciężko pracować w ciągu kolejnego roku - mówił Jarosław Kaczyński prezes PiS.

 

- Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to jest dobra runda - powiedział prezes PiS.

 

las/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie