Burmistrz Mikołajek wybrany na piątą kadencję

Polska
Burmistrz Mikołajek wybrany na piątą kadencję
Wikipedia

Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski został wybrany na piątą kadencję, uzyskał 65,42 proc. głosów - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Mikołajkach, która zdała już protokoły do komisarza wyborczego w Olsztynie. Wójt Jedwabna uzyskał 75-proc. poparcie.

Bezpartyjny burmistrz Piotr Jakubowski sprawuje urząd burmistrza Mikołajek od 2000 roku (pierwsza kadencja była niepełna; zastąpił burmistrza, który ustąpił przed czasem - red.). W obecnych wyborach Jakubowski miał jednego kontrkandydata, dyrektora jednej ze szkół w gminie. Obecny burmistrz wygrał jednak zdecydowanie, uzyskując 65,42 proc. głosów.

 

Komisja w Mikołajkach już zdała protokoły do komisarza wyborczego w Olsztynie i czeka na ich zatwierdzenie.

 

Wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński uzyskał 71,84 proc. poparcia

 

Wysoki wynik uzyskał także ubiegający się o reelekcję bezpartyjny wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak, który otrzymał blisko 75 pro. głosów. Przewodnicząca komisji w Jedwabnie Bożena Harbaszewska powiedziała, że ubiegający się o drugą kadencję Ambroziak nie tylko zachował stanowisko, ale także wprowadził 12 radnych do 15-osobowej rady gminy.

 

Wysoki wynik uzyskał także obecny wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński, który uzyskał 71,84 proc. poparcia.

 

Wójtem gminy Kowale Oleckie pozostał Krzysztof Locman, który nie miał kontrkandydatów w wyborach.

 

Druga tura wyborów odbędzie się w Olsztynku, gdzie zmierzą się: obecny zastępca burmistrza Bogusław Kowalewski i Mirosław Stegienko, który był burmistrzem tego miasteczka w latach 2002-2010.

 

Natomiast w gminie Grunwald w drugiej turze wieloletni wójt Henryk Kacprzyk będzie walczył w wyborach z Adamem Szczepkowskim z PiS.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie