35 tys. osób zgłosiło się do pracy w willi z kotami. Opiekun został wybrany

Świat
35 tys. osób zgłosiło się do pracy w willi z kotami. Opiekun został wybrany
God's Little People Cat Rescue/Facebook.com

Jeffyne Telson z USA została wybrana spośród 35 tysięcy osób, które odpowiedziały na ogłoszenie zamieszczone przez artystkę prowadzącą schronisko dla kotów na greckiej wyspie Siros. Post z ofertą pracy udostępniono na Facebooku kilkadziesiąt tysięcy razy.

Jeffyne ma zacząć pracę w listopadzie i spędzić pół roku, opiekując się ponad pięćdziesięcioma kotami. Ma 62 lata i mieszka w Santa Barbara w Kalifornii. Od 20 lat prowadzi założone przez siebie własne schronisko dla kotów ResQcats i pomogła ok. trzem tysiącom zwierząt.

 

Według prowadzącej rekrutację Joan Bowell, wybór idealnej osoby do pracy był jak szukanie igły w stogu siana. Zgłoszenie Jeffyne było jednym z pierwszych, które przykuło jej uwagę, a gdy się spotkały, okazało się, że jej oczekiwania się potwierdziły. Pracy szukały bardzo różne osoby - miłośnicy kotów, uchodźcy, którzy chcieli wysłać zarobione pieniądze rodzinom, czy kobiety uciekające przed przemocą domową. 

 

Historia nietypowego ogłoszenia o pracę wzbudziła we wrześniu ogromne zainteresowanie internautów i zagranicznych mediów, m.in. BBC. Joan Bowell wykorzystała medialny szum, żeby zachęcać  zainteresowanych do darowizn na rzecz jej schroniska. Można ich dokonywać m.in. za pośrednictwem strony Etsy, gdzie artystka sprzedaje swoje grafiki wykonane akwarelą. Większość z nich przedstawia koty. 

 

mta/luq/ goodnewsnetwork.org, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie