Malownicze otoczenie, dobra pensja i obowiązki raz w tygodniu. "Praca marzeń" na rajskiej wyspie

Świat
Malownicze otoczenie, dobra pensja i obowiązki raz w tygodniu. "Praca marzeń" na rajskiej wyspie
NASA Earth Observatory

Rajska wyspa położona na środku oceanu to nie tylko wymarzony cel wakacyjnych wycieczek, ale również idealne miejsce na znalezienie pracy. Jeśli więc kiedykolwiek zastanawialiście się, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, to właśnie ruszyła rekrutacja do pracy na wyspie Świętej Heleny. Przyszły pracownik będzie musiał wykonywać swoje obowiązki zaledwie raz w tygodniu.

Wyspa Świętej Heleny to wulkaniczna wyspa wchodząca w skład brytyjskiego terytorium zamorskiego. Położona jest na Oceanie Atlantyckim, około 1900 km na zachód od południowo-zachodniego wybrzeża Afryki.

 

 

Rok temu na wyspie powstało nowe lotnisko. Chociaż inwestycja pochłonęła 300 milionów funtów, ląduje tam tylko jeden samolot w tygodniu. Z racji tego port został już okrzyknięty "najbardziej bezużytecznym lotniskiem na świecie".

 

 

 

Teraz o lotnisku znowu zrobiło się głośno za sprawą oferty pracy opublikowanej w internecie. Ogłoszenie zamieściły władze subtropikalnej wyspy, które poszukują starszego urzędnika imigracyjnego. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie nadzorowała przepływ pasażerów na lotnisku.

 

Liczne bonusy dla nowego pracownika

 

W praktyce osoba zatrudniona na tym etacie będzie odpowiedzialna za jeden lot komercyjny w tygodniu.

 

Oferta przewiduje pracę przez rok, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Dla nowego pracownika przewidziano pensję w wysokości 50 tys. funtów rocznie.

 

 

Można również liczyć na bogaty pakiet świadczeń socjalnych, w skład których wchodzi m.in. 20-dniowy płatny urlop, dodatek do przenosin dla rodziny oraz dodatek do podróży do kraju pochodzenia. Od pensji nowego pracownika lotniska będą także odprowadzane składki emerytalne.   

 

 

Z ogłoszenia wynika, że wsypę zamieszkuje 4,5 tysiąca "ciepłych i przyjaźnie nastawionych" ludzi.

 

Daily Mail, polsatnews.pl 

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie