Pół roku w willi z kotami nad morzem w Grecji. Artystka szuka odpowiedzialnego opiekuna do pracy

Świat
Pół roku w willi z kotami nad morzem w Grecji. Artystka szuka odpowiedzialnego opiekuna do pracy
Facebook/God's Little People Cat Rescue

Ponad 20 tys. razy użytkownicy Facebooka udostępnili nietypowe ogłoszenie o pracę z greckiej wyspy Siros. Ofertę zamieściła artystka, która szuka opiekuna dla 55 kotów. Oprócz wynagrodzenia oferuje dodatkowo pobyt w willi z widokiem na Morze Egejskie. Dotychczas otrzymała tysiące wiadomości i setki ważnych zgłoszeń, ale nie zamknęła rekrutacji.

"Płatna oferta pracy z kotami, to nie żart przyjaciele, zweryfikujcie, jeśli macie chęć" - zachęcała w ubiegłym tygodniu na Facebooku autorka posta i właścicielka "kociego sanktuarium". Artystka poszukuje odpowiedzialnej osoby, najlepiej powyżej 45 roku życia, która zajmie się jej zwierzętami przez pół roku - nakarmi, poda leki i w razie potrzeby zabierze do weterynarza.

 

Dodatkowym atutem będzie wykształcenie technika weterynarii. Właścicielka podkreśliła, że potrzebne są umiejętności do pracy także z kotami o trudnym charakterze - zwierzęta były bezdomne, zanim do niej trafiły. Prowadzona przez nią organizacja charytatywna jest zarejestrowana i jest "schroniskiem bez klatek". 

 

Osoba wybrana przez artystkę na kociego opiekuna najpierw będzie wdrażana do pracy ze zwierzętami (2-4 tygodnie w październiku spędzi jako wolontariusz), a od 1 listopada ma zacząć płatną pracę. Przez cały ten czas będzie mieszkała w nadmorskiej willi na koszt właścicielki - można dowiedzieć się z ogłoszenia.

 

Autorka posta zamieściła kilka zdjęć kotów, mieszkania i widoków w okolicy.

 

Ogromne zainteresowanie użytkowników szybko przerosło jej oczekiwania i kobieta dowiedziała się od znajomych, że ogłoszenie obiegło światowe media, w tym BBC. W tę niedzielę napisała, że nadal przyjmuje zgłoszenia, ale w weryfikacji pomagają jej przyjaciele. Podkreśliła, że zależy jej na osobie, która potraktuje pracę bardzo poważnie i zrozumie, że oprócz miło spędzonego czasu opiekunowi często mogą towarzyszyć trudne wyzwania.

 

 

 

polsatnews.pl, BBC

mta/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze