Wielkopolscy policjanci spalili w maju 180 kg narkotyków. Wśród nich m.in. skonfiskowana marihuana

Polska
Wielkopolscy policjanci spalili w maju 180 kg narkotyków. Wśród nich m.in. skonfiskowana marihuana
Wielkopolska Policja

Ponad 600 kg różnego rodzaju narkotyków o łącznej wartości przynajmniej 26 mln zł zniszczyli w ostatnich miesiącach wielkopolscy policjanci. Substancje odurzające są spalane w specjalnym piecu.

Biuro prasowe KWP poinformowało w piątek, że zniszczono substancje przejęte przez policjantów garnizonu wielkopolskiego. W maju funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową wielkopolskiej policji przekazali do spalenia około 180 kg narkotyków.

 

Wśród zniszczonych w ub. miesiącu substancji była m.in. marihuana ze zlikwidowanych plantacji, amfetamina z ujawnionych w Wielkopolsce laboratoriów, a także narkotyki pochodzące z przemytu z krajów Europy Zachodniej. Decyzję o utylizacji narkotyków musi wydać sąd.

 

Działający z ramach KWP w Poznaniu wydział jest jednym z kilku w kraju wyspecjalizowanych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Jak podkreśliło biuro prasowe wielkopolskiej policji, dzięki pracy funkcjonariuszy tego wydziału co roku przejmowane są setki kilogramów narkotyków, a odpowiedzialne za handel osoby trafiają za kratki.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie