Polakom wystarcza 26 minut. Zbadano nawyki żywieniowe pracowników

Biznes
Polakom wystarcza 26 minut. Zbadano nawyki żywieniowe pracowników
Max Pixel

Pracownicy biurowi w Polsce już po 26 minutach przerwy na lunch są ponownie gotowi do pracy. Najwięcej czasu na posiłek poświęcają Włosi i Portugalczycy (odpowiednio 53 i 59 minut) – wynika z badania nawyków żywieniowych pracowników biurowych przeprowadzonych przez Uber Eats i YouGov. Niestety, wszyscy odżywiają się bardzo podobnie, najczęściej źle.

Uber Eats i YouGov przepytały 8058 dorosłych o ich nawyki żywieniowe. Badaniem objęto Hiszpanów, Belgów, Rumunów, Polaków, Szwedów, Austriaków, Holendrów, Portugalczyków i Włochów. Wszędzie uczestnicy odpowiadali na te same pytania.


Okazało się, że najszybciej kończą przerwę obiadową pracownicy w Polsce. Już po 26 minutach są ponownie gotowi do pracy.


Osiem minut dłużej potrzebują na spożycie lunchu Holendrzy - 34 minuty. Hiszpanie na jedzenie poświęcają trzy kwadranse. Najdłużej lub najwolniej jedzą Włosi i Portugalczycy - lunch trwa u nich od 53 do 59 minut.

 

Głównie kanapki i pizza

 

Wszyscy odżywiają się bardzo podobnie, najczęściej źle. Jedna piąta pracowników biurowych spożywa to samo każdego dnia. 69 procent z nich poprzestaje na własnych kanapkach. 51 proc. zadowala się pizzą, 40 proc. hamburgerami. Po sałatki sięga 34 proc. badanych, a po makarony 18 proc. 

 

Jeszcze gorzej wygląda sprawa miejsca, w którym spożywamy lunch.

 

40 proc. badanych je po prostu przy biurku (najgorzej pod tym względem wypadli Rumunii - przy biurku je połowa z nich). A ponadto 5 proc. wciąż pracuje podczas jedzenia.

grz/dro/ polsatnews.pl, ad.nl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie