Mazurek: wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie premiera Morawieckiego to absurdalna propozycja

Polska
Mazurek: wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie premiera Morawieckiego to absurdalna propozycja
Polsat News

- Emocje i ciągłe doprowadzanie do konfliktu jest motorem napędowym dzisiejszej opozycji. Brak rozsądnych argumentów, konkretnych propozycji powoduje, że ciągle idą na zwarcie - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do zapowiadanego przez Schetynę wniosku o odwołanie premiera Morawieckiego. - Prawem opozycji jest zgłoszenie wotum nieufności - mówił minister nauki Jarosław Gowin.

Mazurek w rozmowie z dziennikarzami zapowiedziała, że jej ugrupowanie nie poprze wniosku Koalicji Obywatelskiej, "ponieważ jest on absurdalny".

 

- Dzisiaj mamy sytuację taką, że mamy najniższe bezrobocie, najwyższe wydatki na politykę społeczną na 157 krajów, mamy "300 plus", mamy "500 plus", mamy repolonizację, uszczelnianie VAT, mamy przywracanie własności, mamy podwyższoną pozycję ratingową, więc jest to argument tylko polityczny, nie mający nic wspólnego z tym, w jakim kierunku rozwija się nasz kraj - oświadczyła wicemarszałek Sejmu.

 

Według niej wniosek KO jest "rozpaczą Schetyny" pokazującą, że w okresie kampanii wyborczej górę biorą emocje, awanturnictwo a nie merytoryczna dyskusja.

 

- Emocje, awanturnictwo i ciągłe doprowadzanie do konfliktu jest motorem napędowym dzisiejszej opozycji. Brak rozsądnych argumentów, konkretnych propozycji powoduje to, że ciągle idą na zwarcie. My robimy swoje, koncentrujemy się na rozmowach z Polakami, to dzięki nim przedstawiamy swoje propozycje i ufam, że 21 (października) w tych wyborach zwyciężymy - podkreśliła Mazurek.

 

Gowin: odrzucimy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego

 

Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział  że "prawem opozycji jest zgłoszenie wniosku o wotum nieufności dla premiera, a prawem, z którego obóz rządowy skorzysta, jest odrzucenie tego wniosku".

 

- Demokracja ma swoje prawa. Prawem opozycji jest zgłoszenie wotum nieufności, a prawem, z którego my, obóz rządowy skorzystamy, jest odrzucenie tego wniosku. Myślę, że Polacy wyrobią sobie jeszcze lepsze zdanie na temat tej opozycji, która sama siebie definiuje jako totalną - powiedział Gowin.

 

- Jeżeli ktoś próbuje odwołać premiera, autora strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, która sprawia, że w ciągu trzech lat Rządów Zjednoczonej prawicy Polska jest liderem w Europie jeżeli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego, to taka inicjatywa wystawia odpowiednie świadectwo jej autorom - zaznaczył wicepremier.

 

W ten sposób wicepremier i rzeczniczka PiS skomentowali słowa szefa PO Grzegorza Schetyny, który zapowiedział, że Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Kandydatem na premiera będzie lider największej partii opozycyjnej, czyli szef Platformy Obywatelskiej.

 

 

 

maw/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie