Lubnauer: dla takich ludzi jak Smogorzewski nie ma miejsca w Koalicji Obywatelskiej

Polska

- Dla takich ludzi jak pan Smogorzewski nie ma miejsca w Koalicji Obywatelskiej i nie będzie. Bardzo ucieszyła mnie szybka reakcja Platformy Obywatelskiej, że w ciągu dnia przestał być jej członkiem - mówiła w "Wydarzeniach i Opiniach" przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Popierany przez PO kandydat na prezydenta Legionowa Roman Smogorzewski jest od kilku dni krytykowany za seksistowskie żarty podczas konwencji wyborczej.

 

- Nowoczesna go nie popierała, to była decyzja przewodniczącej koła w Legionowie, przewodniczącej regionu jak i mojej - podkreśliła Lubnauer w rozmowie z Dorotą Gawryuk.

 

"Niech pani Mazurek zacznie sprzątanie od swojego podwórka"

 

- Będę musiała z Jankiem Grabcem pogadać, przydałaby mu się lekcja asertywności - mówiła szefowa Nowoczesnej. Jan Grabiec był gościem konwencji, po której na Smogorzewskiego spadła krytyka. Jak mówiła Lubnauer, powinien on "wstać, zareagować, trzasnąć drzwiami".

 

Zdaniem szefowej Nowoczesnej, krytyka ze strony Prawa i Sprawiedliwości jest jednak nieuzasadniona. - Jeżeli słyszę panią Mazurek, która tłumaczy, co trzeba zrobić w Platformie Obywatelskiej, że ona się ma oczyścić, to oni nie mają moralnej legitymacji - mówiła Lubnauer. 

 

- Jeżeli ja czytam tweeta Tarczyńskiego, "ona taka wredna, bo taka brzydka" o pani redaktor z waszej telewizji, jeżeli czytam u pana Czarneckiego wypowiedzi o tym kto co ciągnie, do kobiety.... Niech pani Mazurek zacznie sprzątanie od swojego podwórka - mówiła Lubnauer o wpisach polityków PiS w mediach społecznościowych.

 

Roman Smogorzewski przeprosił za swoje słowa, a na filmie z przeprosinami występuje z kobietami, o których się wypowiadał. Pytana o to przez Dorotę Gawryluk, Lubnauer odpowiedziała: - To nie są kobiety z Komitetu Obywatelskiego, to inny komitet. Ja się im dziwię, że z nim stanęły, że tworzyły tło dla człowieka, który się tak wypowiada. Ale każdy odpowiada za siebie.

 

Lubnauer: Hanna Zdanowska jest dobrym prezydentem

 

Przewodnicząca Nowoczesnej, odnosząc się do słów Jacka Sasina, który stwierdził, że po skazaniu prawomocnym wyrokiem na grzywnę Hanna Zdanowska nie będzie mogła ponownie objąć stanowiska prezydent Łodzi, powiedziała, że "PiS niedemokratycznymi metodami chciałby się pozbyć najlepszych prezydentów miast".

 

 

- Straszą, że po wyborach będzie jakaś decyzja. Jeżeli nie potrafią wygrać w demokratycznej walce, zdają sobie sprawę, że nie mają żadnych szans w Łodzi, bo Łódź ma bardzo złe doświadczenia z pisowskim, prawicowym kandydatem Kropiwnickim, który zniszczył Łódź - mówiła Lubnauer.

 

O nowej ustawie, która miałaby uniemożliwić Zdanowskiej objęcie stanowiska, powiedziała natomiast, że "prawo nie działa wstecz" i że "jej nie dotyczy".

 

"On jest po prostu niebezpieczny"

 

Pytana o ostatnio ujawnione taśmy, Lubnauer powiedziała natomiast, że są to "taśmy hipokryzji". - To psuje demokracje, gdy politykę się robi za pomocą taśm - mówił gość Doroty Gawryluk. 

 

Oceniając treść tych taśm, powiedziała natomiast, że wynika z nich, że premier Mateusz Morawiecki "jest po prostu niebezpieczny". Jako przykład podała jedną z jego wypowiedzi. - Mówi, że wojna może ludzi nauczyć. Wojna niczego nigdy nie rozwiązuje - stwierdziła przewodnicząca Nowoczesnej.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

 

jm/luq/ Polsat News, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze