Wicepremier Beata Szydło (PiS) w Łomży: potrzebujemy w samorządzie partnera. Umowa na Via Baltica

Polska

Polska potrzebuje współpracy rządu i samorządu, ponieważ rządowi potrzebni są partnerzy w samorządach do realizacji przygotowanych programów - powiedziała w czwartek w Łomży (Podlaskie) wicepremier Beata Szydło.

Wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim, łomżyńskimi parlamentarzystami PiS: Bernadetą Krynicką i Lechem Kołakowskim oraz wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim, wicepremier wspierała podczas spotkania na łomżyńskim Starym Rynku, kandydatkę PiS w wyborach na prezydenta Łomży - Agnieszkę Muzyk. Muzyk była do maja wiceprezydentem Łomży.

 

Szydło: "Potrzebujemy w samorządzie partnera"

 

- Rząd przygotował bardzo wiele programów, projektów, które są kierowane właśnie do samorządów. Potrzebujemy w samorządzie partnera, tych ludzi, którzy będą chcieli korzystać z tych programów, będą chcieli aplikować do różnych projektów - i społecznych, i infrastrukturalnych, i inwestycyjnych - które będą później tutaj realizowane u państwa w Łomży, w waszym powiecie, w waszym województwie - powiedziała Szydło.

 

Podkreśliła, że nadchodzące wybory samorządowe powinny być dla każdego momentem "mocno refleksyjnym i ważnym", gdyż będą w nich wybierani ludzie, którzy przez najbliższych pięć lat będą w imieniu mieszkańców "myśleli, planowali, działali na rzecz rozwoju" małych ojczyzn.

 

- I ważne jest to, żeby to byli ludzie, którzy chcą z państwem współpracować, chcą z państwem rozmawiać, służyć wam - powiedziała wicepremier.

 

Muzyk podziękowała Szydło za wsparcie. - Jest pani dla mnie wzorem polityka i wzorem osoby niezwykle zaangażowanej w sprawy polskie - powiedziała kandydatka o Szydło.

 

"Polityka nie tylko na szczeblu centralnym"

 

Muzyk podkreślała również zasługi rządu dla miasta. Jak dodała, "jest dla nas ważne, że miasta takie jak Łomża, są brane pod uwagę w zrównoważonym rozwoju". Wymieniła, że szczególnie istotne było dotychczasowe wsparcie w zakresie polityki senioralnej, przy tworzeniu środowiskowego domu samopomocy dla osób z upośledzeniami czy remoncie hali sportowej.

 

Zadeklarowała, że "silna Łomża" jest jej głównym celem.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński powiedział, że "polityka nie rozgrywa się tylko na szczeblu centralnym".

 

- Jej istotne wymiary realizowane są na szczeblach regionalnych, na szczeblach powiatów i gmin - ocenił. Dodał, że "polityka nie może być wyłącznie funkcją własnych ambicji".

 

- PiS postawiło na osobę aktywną, sprawdzoną, która gwarantuje dobrą współpracę z władzami centralnymi - mówił Zieliński.

 

Podczas wystąpień działaczy PiS słychać było okrzyki zwolenników obecnego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który na początku września został wykluczony z partii Jarosława Kaczyńskiego. Stało się to po tym, jak PiS przedstawiło Agnieszkę Muzyk jako swojego kandydata na prezydenta Łomży. Chrzanowski postanowił stworzyć własny komitet i ubiegać się o reelekcję.

 

Kolejny fragment "Via Baltica" obwodnicą Łomży

 

Wcześniej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i kandydatka PiS na prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk uczestniczyli w konferencji prasowej i podpisaniu umowy na realizację drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) Łomża Zachód - Kolno.

 

- Te działania zmierzają do tego, że uda nam się zbudować silny ośrodek gospodarczy - podkreśliła Muzyk.

 

Kolejny odcinkek drogi S61 Via Baltica ma stanowić obwodnicę Łomży.

 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i kandydatka PiS na prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk podczas konferencji prasowej i podpisania umowy na realizację drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) Łomża Zachód-Kolno w Łomży.PAP/Michał Zieliński
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i kandydatka PiS na prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk podczas konferencji prasowej i podpisania umowy na realizację drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) Łomża Zachód-Kolno w Łomży.

 

WIDEO -  Szydło: od 1 stycznia 2019 roku emerytury dla matek, które wychowały przynajmniej czworo dzieci

 

 

 

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie