"Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna". Polityk PO z Legionowa odchodzi z partii

Polska
"Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna". Polityk PO z Legionowa odchodzi z partii
Twitter/Stanisław Tyszka

"Mamy tutaj dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone..." - taki słowami prezydent Legionowa Roman Smogorzewski prezentował kandydatki i kandydatów do rady miasta z komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe, z którego sam też startuje. Dalej było równie ciekawie, co pokazuje wideo w sieci z konwencji wyborczej z - byłym już - politykiem PO w roli głównej.

"Nic lepszego dziś nie zobaczycie. Prezydent Legionowa R. Smogorzewski przedstawia kandydatów i kandydatki. Gratuluję PO kadr" - napisał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, który zamieścił nagranie z prezydentem Legionowa w roli głównej na Twitterze.

 

"Jesteś trochę za ładna"

 

 

Smogorzewski przedstawiając jednego z kandydatów stwierdził, że "nie był zadowolony jak się urodził". - Pomyślałem sobie: "Boże, dzieci są takie brzydkie"... I zobaczcie jaki ładny wyrósł, dorodny - powiedział Smogorzewski.

 

- Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna. (...) Masz wiele innych walorów i kompetencji - powiedział o jednej z kandydatek.

 

Inną z kobiet określił jako "panią od seksu". - Przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy, naprawdę - dodał.  

 

"Parytety w dużej części są chore"

 

Przedstawiając kolejne kandydatki do rady miasta Smogorzewski stwierdził: "mamy tutaj dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone...".

 

W czasie swojego wystąpienia dodał również, że "parytety w dużej części są chore".

 

Nagranie szybko stało się popularne w mediach społecznościowych. Internauci nie zostawili suchej nitki na prezydencie Legionowa. Zwracają również uwagę na bierną postawę przedstawianych kandydatów oraz ludzi obecnych na sali.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po nagłośnieniu sprawy przez media prezydent Smogorzewski przeprosił i podkreślił, że wszystkie osoby obecne na spotkaniu "bardzo lubi i szanuje".    

 

 

Sprawa ma swój ciąg dalszy. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec poinformował, że Roman Smogorzewski złożył w piątek rezygnację z członkostwa w partii.

 

 

 

Nagranie z konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego dostępne jest poniżej:

 

 

 

dk/    polsatnews.pl

dk/dro/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie