Abp Skworc: miejscem rozprawy z grzechem jest Sakrament Pokuty, a nie sala kinowa

Polska
Abp Skworc: miejscem rozprawy z grzechem jest Sakrament Pokuty, a nie sala kinowa
ArchidiecezjaKatowicka.pl

Właściwym miejscem do rozprawiania się z grzechami jest Sakrament Pokuty - i tam prosimy o miłosierdzie dla nas i dla całego świata - a niekoniecznie sala kinowa - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odnosząc się do filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler".

Abp Skworc spotkał się z dziennikarzami w poniedziałek na konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

 

Hierarcha nie wybiera się do kina  "Kler"

 

- Nie widziałem filmu, bo myślę, że nie ma takiej potrzeby" - stwierdził. "Ja znam własne grzechy, znam grzechy także księży. Ponadto, kiedy czytamy 10 Bożych przykazań, to wiemy, jakie mogą być ludzkie grzechy, i poza te ramy nie wyjdziemy. A jeśli chodzi o grzechy, to właściwym miejscem do rozprawiania się z nimi jest Sakrament Pokuty - i tam prosimy o miłosierdzie dla nas i dla całego świata - a niekoniecznie sala kinowa - ocenił abp Skworc.

 

Dziennikarze zapytali również o zapowiedziany po ostatnim 380. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 25 i 26 września w Płocku, dokument prezentujący podejmowane działania prewencyjne i zebranie danych o skali pedofilii w polskim Kościele. Jak zaznaczył abp Skworc, prace nad dokumentem wciąż trwają.

 

- Możemy powiedzieć, że to sekretariat KEP będzie tym miejscem, gdzie dane dotyczące tych spraw będą zebrane - stwierdził. Dodał, że dokument ma zostać opublikowany do końca listopada. - Myślę, że nie będzie żadnych przeszkód, żeby ten termin nie został dotrzymany - podkreślił.

 

las/   PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie